Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Harmonogram "Mamy Siebie!"

Cały projekt "Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia" potrwa 12 miesięcy, czyli od października 2021 r. do września 2022 r. 

Rekrutacja do pierwszego etapu projektu, czyli poszukiwanie oraz wybranie seniorek i seniorów, którzy będą uczestniczyć w jednej z trzech grup warsztatowych, rozpocznie się na początku października i zakończy w pierwszej połowie listopada 2021 r. 

Pierwszy cykl warsztatów zaplanowaliśmy na przełom listopada i grudnia 2021 r. Po przerwie świąteczno-noworocznej przystąpimy do realizacji następnych cykli zajęciowych. Każdy z nich to cztery różne rodzaje warsztatów (rękodzieło, masaż dźwiękami mis i gongów, gimnastyka umysłu oraz zajęcia kulinarne lub joga) w trzech lokalizacjach. Łącznie poprowadzimy 10 cykli. 

Spośród uczestniczek i uczestników zajęć na przełomie stycznia i lutego 2022 r. wybierzemy 10 osób, które będą gotowe zostać wolontariuszkami i wolontariuszami dla łodzianek/łodzian w wieku 65+, a zwłaszcza 80+, niewychodzących ze swoich domów. Jednocześnie przeprowadzimy rekrutację wśród takich właśnie seniorów zgłoszonych do nas przez ich rodziny lub pracowników pomocy społecznej.  

W marcu chętni wezmą udział w szkoleniu z wolontariatu animacyjnego dla seniorów. Od kwietnia do września, czyli przez pół roku, nowo przeszkoleni wolontariusze będą raz w miesiącu odwiedzać wraz z przedstawicielem naszej fundacji seniorów, którzy z powodu trudnej sytuacji zdrowotnej lub emocjonalnej nie są w stanie opuszczać swoich mieszkań. Niezależnie od tych wizyt będą w dalszym ciągu uczestniczyć w warsztatach z jednej z trzech grup.