O Nas
ZARZĄD
-
Oksana Hałatyn-Burda (prezeska zarządu fundacji) - animatorka, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych, instruktorka jogi śmiechu. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Pomysłodawczyni wielu projektów międzypokoleniowych. Członkini grupy Foodsharing Łódź. Laureatka plebiscytu Kobieta Niezwykła 2018 – za działalność na rzecz lokalnej społeczności.
-
Tomasz Firaza (wiceprezes zarządu fundacji) - ukończył wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Od lat gra w koszykówkę, uprawia lekką atletykę. Bierze udział we wszelkiego typu imprezach biegowych: ulicznych, przełajowych, górskich, ultramaratonach, biegach na orientację i charytatywnych na terenie całej Polski.
-
Justyna Wnęk (wiceprezeska zarządu fundacji) - zajmuje się marketingiem, public relations. Pasjonatka psychologii, realizująca się również w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Niepoprawna optymistka, dla której każdy dzień to pretekst do ulepszania otaczającej rzeczywistości.
Rada Fundacji
-
Katarzyna Grzybowska
-
Maria Szandrocha
-
Julia Soja
NASI WSPÓŁPRACOWNICY
-
Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka, absolwentka studiów podyplomowych Life Coaching na Uniwersytecie Łódzkim, doświadczona w realizacji pomocy psychologicznej dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych/niepełnosprawnych w ramach projektów "Opiekuńcza Łódź", "Przepis na opiekę", "Opiekuńcza Łódź Bis".
-
Sylwia Kwiatkowska - nauczycielka Vedic Art 1. stopnia (u Jacka Poteralskiego) i 2. stopnia (u Haliny Łuckiej) i online (u Ani Witwizkiej) oraz kursu dla rodzin i dzieci (u Ranni Crossler, Pauliny Mazurek). Muzykoterapeutka - masaż dźwiękiem w profilaktyce zdrowia, rehabilitacji i terapii, wykorzystanie gongu w relaksacji i terapii, muzykoterapia i masaż dźwiękiem z dziećmi (kursy w Viriama, u Małgorzaty Kronenberger).
-
Mariola Warszewska - dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga AZS Politechniki Częstochowskiej oraz uczestniczka kursu nauczycielskiego Introductory I/II wg metody Iyengara. Adeptka kursów jogi dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Jej misją jest praca z ludźmi, która rozwija uważność, wyrozumiałość, otwartość serca, radość z praktykowania jogi.
-
Wioleta Firaza - psycholożka. Pasjonuje się filozofią Rodzicielstwa Bliskości oraz Systemem Wewnętrznej Rodziny. Jest m.in. współzałożycielką polskiego oddziału organizacji Design for Change wspierającej dzieci chcące zmienić świat. Współautorka książeczek dla dzieci z serii "Rodzina Treflików".
MISJA
Naszą misją jest aktywne włączanie społeczne osób wykluczonych, ale także osób z grup narażonych na ryzyko wykluczenia społecznego (m.in. rodzice samodzielnie wychowujący dzieci, osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, dzieci i młodzież z rodzin wieloproblemowych, osoby zamieszkujące schroniska dla bezdomnych, chorzy, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej) oraz pomoc/wspieranie tych osób w realizacji samodzielnego i opartego na równych prawach życia między nami.
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY
Nasi podopieczni to osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożone wykluczeniem społecznym. Dostrzegamy i podkreślamy, że trudne sytuacje mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek, poglądy, miejsce zamieszkania czy też status materialny. Wspieramy ich, a jednocześnie działamy na rzecz odkłamania ich wizerunku. Oferujemy im pomoc rzeczową i materialną, bo w wielu przypadkach to ona jest najważniejsza, ale również programy profilaktyczne, rozwojowe i edukacyjne, a przede wszystkim działania rozwijające umiejętności, wspierające samodzielność. Nasze działania to m.in.
* pomagamy osobom wychodzącym z bezdomności w usamodzielnianiu się i urządzaniu mieszkań socjalnych;
* wspieramy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej w codziennej egzystencji;
* organizujemy warsztaty i projekty międzypokoleniowe;
* prowadzimy zajęcia dla seniorów, szczególnie osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej;
* jesteśmy Patronem łódzkiej grupy nieformalnej Foodsharing Łódź, który prowadzi w Łodzi 3 jadłodzielnie;
* wspieramy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej – w szczególności poprzez pomoc w organizowaniu odzieży, mebli i sprzętów, ale również stypendiów na zajęcia dodatkowe dla dzieci pochodzących z tych rodzin;
* wspieramy działania innych organizacji pozarządowych, osoby prywatne oraz instytucje, które mają podobny cel, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi;
*jesteśmy partnerem programu Pajacyk, w ramach którego prowadzimy dożywianie dzieci w szkołach na terenie Łodzi.
Roczne sprawozdania z działań fundacji znajdują się w bazie sprawozdań OPP: https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/. Należy wpisać w rubrykę KRS numer 0000274691, a następnie kliknąć przycisk "Znajdź".