Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

CZYM JEST DEMENCJA I JAK JEJ ZAPOBIEGAĆ - WYKŁAD

Wyklad demencja

 

Zapraszamy na profilaktyczny wykład, który będzie okazją do zrozumienia, jak wspólnie możemy stawić czoła temu wyzwaniu.

Kiedy? 10 listopada (piątek)

Godzina: 17:00-19:00

Miejsce: Centrum Aktywności Lokalnej ul. Pomorska 11

Udział bezpłatny.

Do 2030 r. szacuje się, że liczba chorujących na choroby otępiennie na świecie wyniesie ponad 80 mln. Obecnie ta liczba wynosi 50 mln, z corocznym 10 mln wzrostem zdiagnozowanych przypadków. Choroby otępienne to całe spektrum diagnoz i objawów, które upośledzając funkcjonowanie uzależniają chorego w pełni od osób trzecich. Pomocy wymagają nie tylko sami chorzy ale też opiekunowi rodzinni, którzy na co dzień łączą życie prywatne, zawodowe i własne trudności.

Wchodząc w rolę opiekuna, psychologa, lekarza i pielęgniarki sami zmagają się z chorym doświadczając ogromnego ryzyka wypalenia psychofizycznego. O różnorodnym profilu chorób otępiennych, działaniach profilaktycznych, opiece psychologicznej, procesowi diagnozowania, wsparciu opiekunów rodzinnych i zespole wypalenia w roli opiekuńczej opowie Mateusz Stefaniak psycholog pracujący, na co dzień z chorymi na demencję. 

Mateusz Stefaniak – psycholog seksuolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, pracujący klinicznie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Centrum Zdrowia Psychicznego przy CSK UMED w Łodzi. 

Aby wziąć udział w wykładzie, prosimy o zgłoszenia na adres fundacja@pomagajznami.org lub do Oksana Hałatyn-Burda tel. 669 322 406.

--

Zadanie publiczne pn. Mikrogranty dla Seniorów 2023 finansowane jest ze środków Miasta Łodzi.